Leczenie depresji przez psychiatrę

Depresja to podstępne schorzenie, które w większości przypadków wymaga konsultacji u lekarza psychiatry. Konsultacja lekarska jest niezbędna w przypadku nasilonych objawów, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie osoby chorej. W takim przypadku lekarz psychiatra wdraża działania oparte na farmakoterapii. Leki mają za zadanie unormować stan pacjenta i znieść najgorsze objawy depresyjne.

Dzięki temu można przejść do kolejnego ważnego kroku w leczeniu depresji, czyli psychoterapii. Zainteresuj się ofertą specjalistów z długoletnim doświadczeniem ze strony www.psychiatra-gabinet.pl.

Czasami psychoterapeuta może pomóc nam w lżejszych stanach depresyjnych. Leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy psychiatrów jest adekwatne tylko w ciężkich przypadkach, których skutki są bardzo uciążliwe dla pacjenta, a on sam stoi przed zagrożeniem zdrowia i życia. W przypadku leczenia farmakologicznego może być ono tylko i wyłącznie uzupełnieniem psychoterapii. Lekarz stara się znieść objawy, które są dla osoby chorej największym ciężarem, takie jak zaburzenia koncentracji oraz snu. W przypadku kiedy objawy utrzymują się dłużej niż 2 do 4 tygodni, konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Kiedy pojawią się myśli samobójcze, wizyta jest nieuchronna, a pacjent otrzymuje plan leczenia i postępowania. Dzięki diagnozie psychiatra jest w stanie ocenić poziom i nasilenie myśli samobójczych oraz ogólny stan psychiczny. Dzięki temu ma on możliwość wdrożyć konkretne leczenie i poznać jego dotychczasowy przebieg. Może się zdarzyć też sytuacja, w której chory będzie musiał być skierowany na leczenie w warunkach ambulatoryjnych lub wysłany na hospitalizację psychiatryczną. Lekarz decyduje o ostatecznych krokach terapii poprzez szczegółowy wywiad, mający na celu dokładne poznanie mechanizmów, jakimi rządzi się depresja konkretnego chorego. Rozmowa mająca na celu ustalenie rozpoznania może być także przeprowadzona z bliskimi pacjenta lub z jego opiekunami.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz