Koszt leczenia alkoholizmu w klinikach

Prywatne leczenie uzależnienia od alkoholizmu jest niestety dość kosztowne. Niemniej jednak wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z usług takich placówek, ponieważ oczekują skuteczności terapii i przebywania w godnych warunkach.
Leczenie uzależnień, które refunduje NFZ, jest w pełni bezpłatne, jednakże poziom usług często bardzo niski, a dodatkowo czas oczekiwania na wolne miejsce jest długi.
Fakt jest taki, iż nałóg jest wystarczająco kosztowny więc osoby, które są zmotywowane do leczenia, często dochodzą do wniosku, że warto zainwestować w dobrze zorganizowaną terapię, byleby tylko uwolnić się od uzależnienia.
Oferty cenowe prywatnych placówek specjalizujących się w leczeniu m.in. alkoholizmu oscylują wokół kwot:

– od 2000 zł do 2500 zł za tydzień pobytu,
– od 3000 zł do 4000 zł za 2 tygodnie pobytu,
– od 4000 zł do 5000 zł za 3 tygodnie pobytu,
– między 5000 zł a 7000 zł za 4 tygodnie pobytu,
– o ok. 1500 zł więcej za każdy dodatkowy tydzień pobytu powyżej 4 tygodni.

Koniecznie sprawdź cennik usług w klinice uzależnień Medox na medox.org.pl

Często dodatkowo oferowany jest proces dotoksykacji w cenie ok. 500 / 600 zł. Niektóre kliniki wliczają ww. detox w cenę pobytu.
Są placówki, które oferują tzw. rozszerzony program terapii i w takich wypadkach pobyt trwa 8 tygodni a cena wynosi ok. 16 000 zł.
W ramach oferty cenowej jest zapewniony pobyt z wyżywieniem, często w pokojach o dość wysokim standardzie, oczywiście najważniejsza jest rozbudowana terapia oraz zabiegi, jak również konsultacje lekarskie.
Istnieją kliniki w Polsce, w których opłata za dłuższy pobyt jest rozkładana na raty, co daje szanse leczenia się w nich osobom, których status materialny nie pozwala na prywatną, kosztowną terapię.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz